Magda, lat 31

"Być kobietą nie jest łatwo, szczególnie w środowiskach, gdzie kobieta wciąż jeszcze jest traktowana jak ktoś niższej kategorii.
Ale mam zawsze przed oczami obraz Chiary Lubich założycielki Ruchu Focolari, która jako pierwsza kobieta świecka i chrześcijanka staje przed tysiącami muzułmanów afroamerykańskich w meczecie nowojorskiego Harlemu, aby opowiedzieć im swoje doświadczenie,
a ci słuchają w milczeniu i z ogromnym szacunkiem.

Być kobietą nie jest pięknie dlatego, że jest ona w stanie dotrzeć tam, gdzie mężczyzna nie może, wypełniając jakby luki, ale dlatego, że kobieta poprzez swoją wrażliwość jest w stanie patrzeć na świat oczami, przez które przemawia tylko miłość - która potem wyraża się w macierzyństwie zarówno tym naturalnym jak i duchowym.

Być kobietą jest warto, by móc budować drogi pojednania tam, gdzie jest to potrzebne, by zanosić pokój i cierpliwość tym, którzy tego potrzebują, by umieć i uczyć innych słuchać drugiego.
Kobieta, jeśli tylko wykorzystuje wszystkie dary, które otrzymuje,
jako kobieta, jest w stanie bez użycia żadnej siły i żadnej broni zdobyć cały świat."Kobieta buduje drogi pojednania...


Helena, lat 25

"Warto być kobietą: by mieć taką wrażliwość na piękno i małe cuda otaczające nas na codzień. By móc się zachwycić kwiatek rosnącym na łące i rozpłakać się nad głodnym wróbelkiem.
Warto być kobietą by usłyszeć od swojego dziecka:
"Mamo kocham Cię". A czasem by przytulić się w silne ramie przyjaciela i poczuć się bezpieczną.
A przede wszystkim warto być kobietą
by mieć za wzór Maryję, ideał kobiecości."Kobieta jest wrażliwa na piękno i na osoby...


Elżbieta, lat 33

"Warto być kobietą, ponieważ warto żyć.
Kobieta niesie życie."Kobieta niesie życie...
Dziękujemy Autorom zdjęć