Warto przeczytać
- recenzje i coś do przemyślenia


warto wiedzieć więcej i warto myśleć


Consilia Maria Lakotta, "Klauzura. Wstęp wzbroniony"

/Wydawnictwo M, Kraków 2007/

Młoda reporterka pełna pasji i dziennikarskiego zapału, za namową szefa z pracy, podejmuje decyzję, która zupełnie zmieni jej życie. Co więcej - nawet wpłynie na jej sposób patrzenia na ludzi i codzienną rzeczywistość oraz otworzy przed nią drogę pełną niespodzianek.
Ta młoda dziewczyna , która tak nagle wkroczyła w nowy, inny dla niej świat, bardzo szybko zaczyna w nim uczestniczyć całą sobą. Uważnie przygląda się osobom, zewnętrznym wydarzeniom i sytuacjom dokładnie je rozważając i zapisując. Codzienność, w której żyje i różne okoliczności skłaniają ją do przyjrzenia się także sobie, dotarcia do samej siebie, do swoich najgłębszych pragnień serca. Bohaterka powoli dojrzewa do odkrycia swego powołania i prawdy, która jak droga do niego prowadzi.
W książce autorka próbuje odsłonić czytelnikom sensacyjną klauzurę, wywołującą często wiele zarówno pozytywnych jak i negatywnych skojarzeń i po prostu opisać ją w sposób jasny, prosty i zwyczajny.
Myślę, że książka może być małym wstępem do własnych refleksji i myśli na temat życia zakonnego, powołania, motywacji związanych ze wstąpieniem do zgromadzenia a także doprowadzić do konfrontacji z wyobrażeniami dotyczącymi tajemniczej klauzury.
Pamiętajcie jednak przy tej lekturze, że jest to tylko powieść...

warto wiedzieć więcej


Dziękujemy Autorom zdjęć