Warto przeczytać
- recenzje i coś do przemyśleniawarto wiedzieć więcej i warto myśleć


Ingrid Trobisch, "Kobieta silna. Odkryj swoją tożsamość!"

/POMOC Wyd. Misjonarzy Krwi Chrystusa, Częstochowa 2006/

DLA CIEBIE...

Jest to piękna książka o kobiecie... Niezwykłe świadectwo autorki o darze kobiecości, który otrzymałyśmy od Boga. Cenne źródło wielu przykładów i osobistych relacji pomocnych w odkrywaniu własnej wartości, tożsamości i miejsca w świecie. Niech zachętą do zajrzenia i przeczytania tej pozycji będą przywołane teksty....

KIM JESTEM...?
Zadaniem każdej kobiety jest zapomnieć o sobie, ale jak ma to zrobić, jeśli nie wie kim jest?
Jak stać się tym, kim zostałam stworzona?

POZNANIE SIEBIE...
Zmaganie, by poznać siebie, nie ma końca. To podróż, która trwa całe życie, dlaczego więc nie wyruszamy?

DROGA DO AKCEPTACJI...
Jeśli nie możemy zaakceptować samych siebie, to nie potrafimy też kochać samych siebie. Jeśli nie potrafimy kochać samych siebie, nie będziemy zdolni, by kochać innych.

ZNALEŹĆ DAR...
Aby kochać to, że jest się kobietą, potrzebna jest postawa wdzięczności za to, co otrzymaliśmy.

JESTEM DZIELNA...
Jedną z największych przeszkód, by stać się dzielną, jest porównywanie się z inną osobą.

ZAKAZ UŻALANIA SIĘ...
Zamiast biec do sypialni i dąsać się, gdy jest zraniona - dzielna kobieta ma odwagę, by otwarcie o tym mówić. Nie oskarżająco, lecz uczciwie stawiając sprawę...

ODKRYĆ WAŻNE MIEJSCE...
Te, które znajdą miejsce, staną się dzielne, będą mieć uczucie bezpieczeństwa i będą też w stanie stworzyć miejsce dla innych.

MOJE ZDOLNOŚCI...
Zapytałam moją siostrę Eunie, która mieszka drzwi dalej, w czym czuje się kompetentna. "Potrafię dobrze robić zakupy spożywcze" - powiedziała.

Z PRZYJAŹNIĄ...
Przyjaciele ci akceptują mnie taką, jaką jestem, lecz podobnie jak Chrystus, nie zostawiają mnie w tym stanie. Pomagają mi przedrzeć się przez mury litowania się nad sobą i braku odwagi. Nazywam ich kręgiem moich ukochanych.

JESTEM...
Pozwól sobie być silną i twórczą, planować i budować, powiedzieć właściwe słowo we właściwym momencie, myśleć logicznie i wskazywać innym drogę, bo to jest twoje powołanie od Boga.


warto wiedzieć więcej


Virginia Ann Froehle, "Pokochaj siebie. 101 medytacji dla kobiet"

/Wyd. WAM Kraków 2004/

Polecam tę książkę kobietom - tym zatroskanym o sprawy innych, zmęczonym codziennością i obowiązkami, smutnym i cierpiącym, poświęcającym się ponad własne siły, przekraczającym siebie, zabieganym, zajętym tysiącem ważnych spraw, nie mającym chwili wolnego czasu; także tym - kobietom delikatnym, wrażliwym, ciepłym, opiekuńczym, spokojnym, twórczym, pracowitym, które potrafią się znaleźć właśnie tam, gdzie są potrzebne; kobietom w twojej rodzinie, w twoim otoczeniu, w twojej pracy.

Polecam książkę Tobie Kobieto cokolwiek robisz i gdziekolwiek jesteś - byś podarowała sobie chwilę dnia, wieczoru i wczytała się w słowa Boga , którymi poprzedzone są piękne, proste i głębokie refleksje autorki.
Te Słowa dają życie, nadają sens naszej codzienności i przywracają poczucie własnej godności i wartości. Niech te krótkie myśli staną się dla Ciebie impulsem do odkrycia siebie, własnych darów a przede wszystkim do radości z daru kobiecości. Niech Cię poprowadzą i otworzą na ciszę, byś wsłuchała się w swoje serce i odpowiedziała sobie na pytania:
O czym mówi moje serce dzisiaj?
Czego tak naprawdę pragnie?
Czy cieszę się, że jestem kobietą?
Co zrobiłam ze swoim darem kobiecości?
Czy mam głęboką świadomość, że Bóg mnie kocha bezwarunkowo?
Czy wiem, że jestem droga w Jego oczach?
Niech te refleksje staną się źródłem modlitwy o miłość prawdziwą do Boga, do ludzi, do siebie!

Tego z całego serca CI życzę...

warto wiedzieć więcejDziękujemy Autorom zdjęć